Mops

Te wesołe i towarzyskie psy pochodzą prawdopodobnie z Chin. Rasa hodowana początkowo na Dworze Chińskim, a po sprowadzeniu do Europy spopularyzowana przez Wielką Brytanię.

Mopsy są małe, krępe i mają spłaszczoną kufę. Dobrze sprawdzają się jako psy rodzinne nawet do małego mieszkania. Są cierpliwe i łagodne – dobrze dogadują się z dziećmi oraz innymi zwierzakami. Źle znoszą samotność, więc jeśli zdecydujesz się na mopsa nie zostawiaj go na całe dnie samego!

Z powodu specyficznej budowy kufy niektóre mopsy miewają problemy z oddychaniem należy więc uważać aby nie przemęczać psiaka szczególnie w czasie upałów.

Pozornie mały mops może osiągnąć wagę do 8 kg oraz wysokość w kłębie do 36 cm. Jego ciało jest krępe i muskularne.. Mopsy posiadają krótką sierść, a najbardziej popularnym umaszczeniem jest piaskowe wraz z czarną maską. Psy te mogą występować także w umaszczeniu czarnym, srebrzystym oraz płowym.

Mopsy ze zdjęć pochodzą z hodowli Play Mor.

W naszym sklepie znajdziesz gadżety z wizerunkiem Mopsa – SPRAWDŹ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis na sprzedaż

Szanowni Państwo, drodzy Klienci.

Postanowiliśmy sprzedać sklep z całym inwentarzem, tj. maszynami do produkcji, materiałami produkcyjnymi, już stworzonymi produktami.

Głównymi mechanizmami sprzedaży jest tu strona, dobrze wypozycjonowana i konto allegro.

W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu na email z podstrony regulamin.

Cena 40000