Pyton Królewski

Pyton Królewski

Pytony królewskie (Python Regius) to bez wątpienia najpopularniejszy gatunek węży utrzymywany w terrariach. Ze względu na spokojny charakter i niewielkie rozmiary jest polecany nawet dla początkujących terrarystów. Hodowle oferują ogrom odmian barwnych i nie sposób wybrać jednego ulubionego koloru!

Pytony Królewskie pochodzą z Afryki i dorastają do 150, wyjątkowo do 180cm. Pozornie nie sprawiają kłopotów swoim opiekunom, często jednak grymaszą przy jedzeniu, a ich głodówki mogą trwać nawet po kilka miesięcy.

Są z natury spokojne i nieagresywne a ich potoczna nazwa „pyton kulkowy” wzięła się stąd, że w sytuacji zagrożenia zwijają się w kłębek. Złośliwi nazywają je kamieniami ze względu na to, że potrafią siedzieć bez ruchu niemal bez przerwy. Zdarzają się jednak osobniki aktywne, których obserwacja może dać wiele radości.

W domu mam aktualnie jednego regiusa w odmianie pastel. Zdecydowanie nie nazwałabym go kamieniem bo jest ciekawski i często spaceruje po terrarium. Bywa, że odmawia posiłku ale mam na to sposób. Inne węże w kolejce po niezjedzonego gryzonia … 🙂 A oto mój pyton królewski Kabanos:

W naszym sklepie znajdziesz kubki z różnymi odmianami pytonów królewskich. Kliknij tutaj i sprawdź koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis na sprzedaż

Szanowni Państwo, drodzy Klienci.

Postanowiliśmy sprzedać sklep z całym inwentarzem, tj. maszynami do produkcji, materiałami produkcyjnymi, już stworzonymi produktami.

Głównymi mechanizmami sprzedaży jest tu strona, dobrze wypozycjonowana i konto allegro.

W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu na email z podstrony regulamin.

Cena 40000